Volentér, Pödör, Balogh a sorrend

Az idényzáró hungaroringi hétvége második Formaautós futamán a bajnoki címre hajtó Volentér Balázs egy magabiztos autózással behúzta az elsőséget, a verseny feléig az élen autózó Pödör Balázs elől. Az öreg rókának számító tapasztalt pilóta kezében abszolút benne van a vezetés, hiszen egy év kihagyás után, első futamát rögtön meg is nyerte, most azonban hiába tett meg minden tőle telhetőt, a Renault kuplungja rendetlenkedett, így elkerülendő a balesetet, inkább visszavett a tempóból és beérte az ezüstös pozícióval.

Volentér Balázs kategória győzelme mellett az abszolút értékelésben is jeleskedett, habár az első körben összeakadt a 76-os rajtszámmal induló Stern Rolanddal, a kontaktot követően Stern a verseny feladására kényszerült. A harmadik helyen ma immár másodszor a 2016-os esztendőben folyamatos technikai gondokkal küzdő Balogh Zsolt érkezett.

Volentér Balázs: „Izgalmas futamon vagyunk ismét túl, a második kanyarban volt egy kis koccanásunk, szerencsére az autó nem sérült meg túlságosan. Bár a futóművem kapott, ennek ellenére végig jó tempót tudtam diktálni, így a kategóriagyőzelem mellett az abszolút első helyet is megszereztem.”

Pödör Balázs: „Jól sikerült a rajtom, de nem akartam nagyon elmenni, hogy spóroljak a gumikkal és a motorral, mert az én autóm erősebb, mint a többieké. Néhány körrel később elkezdett rendetlenkedni a kuplung, beesett a pedál, aztán megint működött, aztán nem… Rizikós helyzetbe is kerültem, majdnem elszálltam, amikor a Volentér Balázs meg tudott előzni. Bízom benne, hogy orvosolni tudjuk a problémát a harmadik viadalra.”

Balogh Zsolt: „A második futamon egy jobb pozícióból, a harmadik helyről rajtoltam, ami nagyon jól sikerült. Majdnem az élre álltam, de a másik autó motorerőben sokkal erősebb volt, így elhúzott. Másodikként fordultam, azonban láttam, hogy mögöttem óriási csata van, igyekeztem elkerülni. Sajnos ezt a helyezést nem sokáig tudtam tartani, megelőzött Volentér Balázs. Innentől kezdve már csak az volt a célom, hogy megtartsam a pozíciómat, aminek nagyon örülök!”

He-Do Hankook Autós Gyorsasági OB XI. futam, OB II. kategória:

  1. Volentér Balázs (Nívó Motorsport) Formula Renault 27:22.695 perc
  2. Pödör Balázs (F&F Menedzsment Kft.) Formula Renault +3.715 mp,
  3. Balogh Zsolt (HF Motorsport) Formula Renault +40.051 mp.